Yukarı Çık
Bildirimler
Şu anda, yeni bir bildirim mevcut değil!

Yeni bildirim olduğu zaman tam olarak burada karşına çıkacak.

2 dakika okunma süresi

0 yorum

6

Ağaçhisar Kaplıcası

admin

1 ay önce

Kaplıca, Bursa ili, Orhaneli ilçesine bağlı Ağaçhisar köyü sınırları içerisindedir. Köyün kuzeydoğusundaki kaplıcanın köye uzaklığı 4 km’dir. Engebeli bir arazide bulunmakla beraber Kocasu deresi kenarında olması nedeniyle doğal bir güzelliğe sahiptir.

SUYUN ÖZELLİKLERİ: Kaplıca suyunun sıcaklığı 45°C’dir. Suyun kimyasal analizi yapılmamıştır. Tatsız, hafif kükürt kokulu bir sudur.

ŞİFA YÖNÜ: Kaplıca suyundan doğal haliyle faydalanılmaktadır. Özellikle romatizmal hastalıklarda ve açık yaraların iyileştirilmesinde istifade edilmektedir. Kükürtlü suyu deri hastalıklarında etkilidir. Su banyosunun yanında çamur banyosu da yapabilirsiniz. Çamur banyosu, uyuz ve cilt hastalıklarına iyi gelir.
Not: Riskli olduğu herhangi bir hastalık bilinmemektedir.

MEVCUT TESİSLERİ: Bir adet binası bulunmasına rağmen bakımı yapılmamakta ve boş olup işletilmemektedir. Bu nedenle, havuzu bulunmamaktadır. Ancak, doğal haliyle banyo yapılarak istifade edilmektedir. Herhangi bir hizmet verilmemekte olup ancak yaz ve sonbahar aylarında (Mayıs-Eylül arasında) ziyaret edilmektedir.

AĞAÇHİSAR KÖYÜ KAPLICASINA NASIL GİDİLİR?

Kaplıcaya ulaşım, ancak yaz aylarında sağlanabilmektedir. Kışın ise, zor şartlar altında ulaşılabilmektedir. Köyün 4 km kuzeydoğusunda yer alır. Aşağıdaki haritadan da kaplıcanın bulunduğu Ağaçhisar’a ulaşarak halktan bilgi alarak yerini tayin edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?